ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14855395
*
nr 1485 5395
Spegel
1940-tal, 66x40 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2022
kl 18:34:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 23:18:07
1
100 kr
27/8 07:57:58
2
150 kr
27/8 14:44:53
1
200 kr
27/8 15:51:01
3
250 kr
27/8 22:01:28
4
300 kr
28/8 07:31:11
5
500 kr
28/8 21:02:35
4
400 kr
28/8 21:02:35
5
450 kr (Budbetjänt)
29/8 17:32:12
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1485 5395
Spegel
1940-tal, 66x40 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/8 23:18:07 | 1 | 100 kr |
27/8 07:57:58 | 2 | 150 kr |
27/8 14:44:53 | 1 | 200 kr |
27/8 15:51:01 | 3 | 250 kr |
27/8 22:01:28 | 4 | 300 kr |
28/8 07:31:11 | 5 | 500 kr |
28/8 21:02:35 | 4 | 400 kr |
28/8 21:02:35 | 5 | 450 kr (Budbetjänt) |
29/8 17:32:12 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14